Yhteystiedot

Tehtaat

Pihtipudas

tuotantolaitos ja pääkonttori

Rupontie 68
44800 Pihtipudas
+358 14 561 801

Kiihtelysvaara

Tuotantolaitos

Kiihtelystie 172
82140 Kiihtelysvaara
+358 14 561 801

PYHÄNTÄ

Tuotantolaitos

Tuotetie 2
92939 Pyhäntä

Myynti

Juha Partanen

Vientipäällikkö

Johanna Kaksonen

Vientiasiantuntija

Markus Viitamäki

Toimitusassistentti

Marjo Tiitinen

Vientiasiantuntija

Hallinto

Sami Kähärä

Sami Kähärä

Toimitusjohtaja
Eeva-Kaarina Rönkkä

Eeva-Kaarina Rönkkä

Palkkahallinto

Lähetys

Pihtipudas

Rupontie 68, 44800 Pihtipudas

Lähetysvastaava
Jari Saastamoinen
jari.saastamoinen@fmtimber.fi. 
+358 400 867 907

Pyhäntä

Tuotetie 2, 92930 Pyhäntä

Lähetysvastaava
Pasi Huovinen
pasi.huovinen@fmtimber.fi
+358 50 442 6255

Kiihtelysvaara

Kiihtelystie 172, 82140 Kiihtelysvaara 

Lähetysvastaava
Ville Vehkala
ville.vehkala@fmtimber.fi
+358 40 822 0943

Tuotantolaitokset

Pihtipudas

Pihtiputaan sahan tuotantovastaava
Pekka Pasanen
pekka.pasanen@fmtimber.fi.
+358 40 192 0441

Pihtiputaan lämpölaitos tuotantovastaava
Harri Pasanen
harri.pasanen@fmtimber.fi
+358 40 088 5873

Pyhäntä

Pyhännän sahan tuotantovastaava
Teijo Makkonen
teijo.makkonen@pyhannanpuujalostus.fi
+358 40 504 4363

Pyhännän jatkojalostuksen tuotantovastaava
Hannu Törmänen
hannu.tormanen@pyhannanpuujalostus.fi
+358 45 106 6090

Kiihtelysvaara

Kiihtelysvaara tuotantovastaava
Kimmo Eronen
kimmo.eronen@fmtimber.fi 
+358 50 329 2987

Tuotannon suunnittelu ja sertifioinnit

Heli Hötti

Tuotannon suunnittelija

Rauno Stranius

Tuotannon suunnittelija

Tehdaspalvelut

FM Timber Oy
Rupontie 68
44800 Pihtipudas
FINLAND

1071985-2

Kaikki puuraaka-aine on PEFC sertifioitua

© FM Timber Oy | web by Davas